maandag 18 december 2017

VS-atlete An Vannieuwenhuyse op koers voor de winterspelen in PyeongChang

Enigszins losstaand van onze VS-werking hebben we in onze club nog een topatlete. An Vannieuwenhuyse doet deze winter een gooi naar een Olympische selectie in het bobsleeën. Het is wel geen echte atletiekdiscipline, maar net als vele andere topatleten in het bobslee, heeft An er al een 20-jarige atletiekcarrière opzitten. Als jeugdatlete legde An zich toe op de horden, sprint en (horizontale) springnummers. Dit vormde de ideale basis om in 2011 de overstap te maken naar het bobslee. De bobslee trainingen zijn heel gelijklopend aan atletiektrainingen, maar dan met een groter accent op krachttraining en uiteraard de technische aspecten van het bobsleeën zelf. In de zomer is An dan ook heel veel op de piste in Oordegem terug te vinden voor haar snelheidstrainingen.  Ook op dit moment staat ze in het zomerseizoen nog steeds paraat om onze clubkleuren te verdedigen op de jaarlijks Beker Van Vlaanderen en de aflossingskampioenschappen. Daarnaast is An ook vaste medewerker op wedstrijden en andere activiteiten en, voor zover haar eigen trainingen het toelaten, is ze nog steeds actief als jeugdtrainer (vooral bij de miniemen).

An startte eerst als remster bij de Belgian Bullets en een jaar later startte ze al met haar opleiding tot bobsleepilote. Op dit moment staat ze op de elfde plaats in de wereldrangslijst en behaalde ze vorige seizoenen een 4de plaats op de wereldbekerwedstrijden van Whistler en Altenberg en een bronzen medaille op het wereldkampioenschap voor junioren. Eens de selectie voor de winterspelen binnen is, rekent An op een plaats in de top 12. Al hoopt ze om misschien zelfs een Olympisch diploma, of top 8 plaats, te behalen. Vanaf oktober reizen de Belgian Bullets terug af naar verschillende bobsleebanen voor stages en wedstrijden om hun selectie voor de Spelen af te dwingen. Wie An graag wil aanmoedigen kan de wedstrijden volgen via het youtube kanaal van de internationale bobslee & skeleton federatie (IBSF) of ter plaatse in Winterberg op zaterdag 9 december. Maar om An al vóór de start van het seizoen een duwtje in de rug te geven, kan je op zaterdagavond 9 of zondagmiddag 10 september een lekkere spaghetti (à volonté) eten in zaal De Bron in Lede. Inschrijven kan ter plaatse maar toch liefst vooraf via een mailtje naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. en/of door het gepaste bedrag te storten op rekeningnummer Belgian Bullet An Vannieuwenhuyse BE93 0836 0768 2367 (duidelijk naam + aantal personen vermelden).

 VS wenst An langs deze weg alvast succes voor het Olympische seizoen!

 

 

Read 269 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.